Polacy uwielbiają miody. Znane z właściwości zdrowotnych, ale także wyjątkowego smaku, od pokoleń stosowane są w profilaktyce, jak i leczeniu wszelkich chorób, jako dodatek do herbaty, deserów, dań czy składnik domowych maseczek i/lub odżywek. I w tym miejscu warto dodać, że z nieukrywaną przyjemnością, ale też dumą, Polacy sięgają po rodzime wyroby. Czy zatem miody manuka, o których w ostatnim czasie zrobiło się głośno, mają prawo przyjąć się w Polsce? Czy Polacy pokochają je, bądź chociaż zaakceptują, tak jak wyroby z rodzimych pasiek? Wszystko wskazuje na to, że tak. Miód manuka coraz bardziej zdobywa uznanie Polaków, zobaczmy zatem czym jest i jakie są jego właściwości.

miody manukaProsto z Nowej Zelandii…

Wiedzieć należy, bowiem, że miód manuka powstaje z nektaru krzewów manuka rosnących w Nowej Zelandii, pozostającej wciąż jednym z najczystszych terenów na świecie. Niedoceniony początkowo przez tubylców z powodu charakterystycznego, ziemistego smaku zainteresowanie zaczął wzbudzać w latach 30-tych ubiegłego stulecia. Zauważono wówczas, że bydło zjadające miody manuka nie choruje.

Czym miód z manuki zyskał sobie popularność?

Niegdyś miodami manuka leczono gorączkę i czerwonkę. Dziś, po licznych badaniach wiadomo już, że miody manuka posiadają silne właściwości antybakteryjne, a aktywny w miodzie methylglyoxal, ma działanie silniejsze niż niektóre antybiotyki. Spożywany codziennie wzmacnia odporność całego organizmu, pomaga likwidować szkodliwe bakterie na rzecz wzrostu tych dobroczynnych, wspomaga leczenie chorób żołądkowo- jelitowych, skórnych, czy infekcji wirusowych i/lub bakteryjnych. Idealny jako składnik ogólnodostępnych kosmetyków, bowiem oczyszcza, wygładza, jest idealny na trudno gojące się rany. Wciąż prowadzone są badania nad skutecznością miodu manuka w profilaktyce przeciwnowotworowej i początkowym stadium jego leczenia.

Słowem zakończenia…

Biorąc pod uwagę powyższe nie dziwi już chyba nikogo popularność miodu manuka, który mimo, iż znany od kilkudziesięciu lat w Nowej Zelandii, dopiero teraz robi prawdziwe, pozytywne, zamieszanie na europejskich (ale nie tylko) rynkach. Na stronie http://oct-opus.net/pol_m_Nasza-oferta_Miody-manuka-produkty-pszczele_Miod-manuka-179.html znajduje się wiele rodzajów miodów. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi produktami w sklepie oct-opus.net.