W obecnych czasach coraz częściej narzekamy na marną jakość proponowanego nam pożywienia. Żywność wysoko przetworzona to zmora naszej epoki, powoduje otyłość i inne schorzenia i choroby zwane cywilizacyjnymi.

Kto z nas chce żyć zdrowo, bez przyjmowania z pożywieniem mnóstwa szkodliwych substancji, pestycydów i herbicydów używanych już na początku procesu produkcji żywności - ten powinien zainteresować się sklepami ekologicznymi.

Czym jest sklep ekologiczny i co możemy w nim kupić?

Sklep ekologiczny to sklep, w którym kupimy żywność pochodzącą z upraw ekologicznych. Tak produkowana żywność jest wolna od:

  • herbicydów
  • pestycydów
  • nawozów
  • insektycydów
  • fungicydów
  • GMO

Jest to żywność, o której jakość producent dba na każdym etapie produkcji, czyli od momentu kupna np. ziarna zboża z uprawy ekologicznej aż do momentu wystawienia na półkę w sklepie.sklep ekologiczny

Jakie więc produkty możemy kupić odwiedzając sklep ekologiczny? Są to w pierwszej kolejności różne gatunki kasz, ryżu i przypraw, kakao, herbata. Oleje, oliwy, wszelkie dodatki do wypieków także mogą mieć znaczek "eko". Dla miłośników słodkości znajdą się bakalie, orzechy, ciasteczka z amarantusa i kaszy gryczanej. Jeśli komuś sklepik z ekologiczną żywnością kojarzy się wyłącznie z glonami i ryżem, to jest w błędzie. Tu każda gospodyni domowa znajdzie wszystko, czego tylko potrzebuje.

A co z osobami o szczególnych wymaganiach względem diety, np. na diecie bezglutenowej lub bezmlecznej? Oczywiście i o nich pomyśleli producenci żywności ekologicznej, zapewniając dostęp do pełnej gamy produktów.

Wyjątkową grupę klientów stanowią zawsze najmłodsze dzieci. I tu producenci stanęli na wysokości zadania i w sklepach ekologicznych z łatwością kupimy przeciery warzywne i owocowe dedykowane niemowlętom. Kupując je mamy pewność, że nasz maluch od początku zjada tylko produkty najwyższej jakości.

Kupując żywność ekologiczną należy zwrócić uwagę na to, czy jest ona oznaczona oficjalnym, unijnym logo zarezerwowanym wyłącznie dla produktów najwyższej klasy. Jeśli tak, możemy śmiało po nią sięgnąć. Z pewnością żywność taka jest nieco droższa niż "zwykła" ale jej cena zwróci nam się wielokrotnie w naszym dobrym samopoczuciu i zdrowiu.

Biosmak.com.pl