Samodzielna produkcja kiełbas i wędlin to doskonały sposób na obniżenie kosztów związanych z zakupami tzw. zdrowej żywności. Jeśli niechętnie sięgasz po produkty spożywcze pełne konserwantów, sztucznych barwników i różnego rodzaju wypełniaczy, a nie stać się na wysokiej jakości wędliny czy kiełbasy wyprodukowane z większej ilości mięsa, doskonałą dla nich alternatywą będą wyroby masarskie przygotowywane samodzielnie.

Wbrew pozorom własnoręczne przygotowanie wędlin i kiełbas nie jest trudne. Wystarczy odrobina wolnego czasu i chęci, a także kilka akcesoriów i półproduktów, które to umożliwią. Niestety tego typu produkty nie są sprzedawane w zwykłych sklepach mięsnych, ale można je znaleźć w specjalistycznych sklepach masarskich, takich jak internetowy sklep jelitaiprzyprawy.pl. W tego typu sklepach kupisz wszystko, co potrzebne do przygotowania i wyprodukowania domowej kiełbasy, szynki, pasztetu czy kaszanki.

Czego potrzebujesz do własnoręcznej produkcji kiełbas i wędlin?

Sklep Jelitaiprzyprawy.plPoza podstawowymi składnikami, czyli dobrej jakości mięsem wieprzowym i wołowym – mięso warto kupić bezpośrednio u rzeźnika lub w firmowym sklepie mięsnym. Ciekawą opcją może być również zakup całej półtuszy wieprzowej i jej samodzielne rozebranie – takie mięso nie powinno być nasączone wodą i różnego rodzaju substancjami, które powodują jego pęcznienie, przez co smak wędlin i kiełbas przygotowanych na bazie takiego mięsa będzie znacznie lepszy. Poza mięsem potrzebna będzie jeszcze sól peklująca do przygotowania zalewy oraz różnego rodzaju przyprawy, które nadadzą mięsu określony smak i zapach. Jeśli planujesz przygotowanie kiełbasy, warto zaopatrzyć się w naturalne jelita wieprzowe lub baranie, lub też sięgnąć po osłonki spożywcze. Gdy przygotujesz szynkę, przydadzą Ci się siatki wędliniarskie lub przędza bawełniana w formie grubego sznurka. W sklepie internetowym https://jelitaiprzyprawy.pl znajdziesz wiele tego typu produktów, a także dodatkowy sprzęt, jaki może przydać się każdej osobie, które przygotowuje wędliny i chce je wędzić.

Przydatny sprzęt masarski

W ofercie sklepu jelitaiprzyprawy.pl na amatorów samodzielnego wyrobu kiełbas i wędlin czekają profesjonalne maszynki do mięsa z osprzętem, nadziewarki do kiełbas, szynkowary, masarskie noże i tasaki do porcjowania mięsa, a także różnego rodzaju akcesoria wędzarnicze, w tym haki do podwieszania szynek, boczków czy kiełbas w wędzarni, specjalne termometry do kontrolowania temperatury wędzenia czy strzykawki i igły, które mogą pomóc w przyspieszeniu procesu peklowaniu mięsa.