Jadalnia jest takim miejscem w domu, które rzadko kiedy wykorzystywane jest tylko do jednego celu – wspólnego spożywania posiłków. Z tego powodu również wymagamy od mebli do jadalni, aby były odpowiednio praktyczne i funkcjonalne w obliczu wszystkich przypisanych im przez nas funkcji. A to oznacza, że zarówno stół, jak i krzesła muszą sprostać wielu naszym wymaganiom.

Z tego powodu producenci mebli starają się dostosować wyposażenie jadalni do potrzeb każdej rodziny czy osób mieszkających samotnie. Tak powstał również stół Fano, który jest jednym z przykładów na to, jak nietypowy oraz nowoczesny, a zarazem funkcjonalny może być stół, który chcemy umieścić w naszej jadalni.

Co jest istotne w stole do jadalni?

Istnieje kilka cech, które są istotne, kiedy dobieramy stół do jadalni; część z nich posiada również stół Fano, co czyni go świetnym wyborem do każdej jadalni, nawet tej, która użytkowana jest bardziej wszechstronnie. Przede wszystkim stół powinien pomieścić wszystkich domowników, którzy będą z niego na co dzień korzystać. Jeśli nie organizujemy często rozmaitych imprez, na których gości więcej osób, to taki nierozkładany stół będzie wystarczający. Co jednak oznacza dostateczna ilość miejsca? Wystarczy usiąść przy stole na krześle i sprawdzić, czy możemy położyć na blacie łokcie, a także sprawdzić, jaka jest odległość pomiędzy stojącymi na nim talerzami. Drugą istotną informacją jest to, ile stół ma miejsca na… nogi. Stół Fano ma ciekawą formę, która sprawia, że pod powierzchnią blatu jest sporo miejsca na ustawienie nóg – to istotne, jeśli wszystkie miejsca są zajęte. Zanim dokupimy do stołu krzesła, dobrze jest jeszcze sprawdzić, czy na pewno się przy nim zmieszczą i czy wygodnie będzie odejść od stołu bez poruszania wszystkich, którzy przy nim siedzą. Warto tez pamiętać, że jeśli podoba nam się stół Fano, to krzesła zawsze możemy dobrać… inne. stół fano

Funkcjonalny mebel

Warto pamiętać o tym, że stół Fano może służyć nie tylko do wspólnego spożywania posiłków. Z uwagi na swoją formę sprawdzi się również w kuchniach biurowych oraz pomieszczeniach, w których prowadzone są szkolenia czy narady – jest wygodny i funkcjonalny. Co więcej, również w domu może pełnić więcej funkcji; wystarczy na nim miejsca do odrabiania lekcji dla dzieci, przygotowywania się do pracy czy wypełniania jakichkolwiek dokumentów. Dzięki prostej formie prostokątnego blatu stół Fano gwarantuje wygodę i sporo miejsca zarówno na ręce, jak i na nogi pod stołem, dzięki czemu zapewnia komfort użytkowania w praktycznie każdym celu oraz wszystkich warunkach.