Jak wszyscy wiedzą, jeśli ma się stosunkowo delikatny wzrok i ma się do czynienia z silnym światłem słonecznym, powinno się używać okularów ochronnych. Jest to jeszcze ważniejsze dla fanów wszystkich sportów zimowych, czy to narciarstwa alpejskiego, narciarstwa biegowego czy snowboardu, ponieważ dobre okulary są niezbędne, aby można było w pełni cieszyć się zabawą na śniegu. Wiele osób uprawiających sporty zimowe nie poświęca czasu na rozważenie odpowiednich soczewek okularowych. Wiele osób nie zdaje sobie również sprawy z tego, że odpowiednie okulary sportowe nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, zabawę i efekt spektakularnych widoków - one również mają duży wpływ na zdrowie oczu.

Zimowe wakacje

Większość ludzi nie może doczekać się zimowych wakacji - a niektórzy tak bardzo, że są w stanie podróżować na dalekie lodowce. Sporty zimowe to świetna zabawa i fantastyczny sposób na poznanie natury.okulary sportowe Niektórzy ludzie uwielbiają szusować na nartach przez białe przestrzenie, podczas gdy inni wolą pełną adrenaliny zabawę ze snowboardem czy skokami narciarskimi. Jednak, chociaż urlop zimowy może być cudowny, ma również swoje ryzyko. Dlatego zdumiewające jest to, że tak wielu narciarzy i snowboardzistów z wrażliwym wzrokiem nosi okulary sportowe lub soczewki kontaktowe o niewystarczającym stopniu zabezpieczenia (a czasem nie nosi ich wcale). Nawet osoby dobrze widzące powinny zaopatrzyć się w odpowiednie okulary przeciwsłoneczne lub narciarskie i upewnić się, że zapewniają one wystarczającą ochronę oczu.

Profesjonalna ochrona

Okulary sportowe pomagają nie tylko lepiej widzieć, ale też chronią oczy przed wiatrem, zimnem, ciałami obcymi i szkodliwym promieniowaniem UV. Podobnie jak narty i deski snowboardowe, powinny stanowić integralną część ekwipunku do sportów zimowych. Według badań wypadki na nartach są bardzo często spowodowane złą widocznością. Idealnym lekarstwem na to jest noszenie spersonalizowanych okularów sportowych z dobrym filtrem UV lub soczewek kontaktowych połączonych z wysokogatunkowymi goglami narciarskimi. W końcu zimowe słońce może być bardzo silne, a śnieg i wysokość w górach intensyfikują promieniowanie. Odbicia od śniegu mogą zwiększyć wpływ światła słonecznego nawet o 90%. Może to powodować wybielenie siatkówki i utrudnić dostosowanie źrenicy do światła, co znacznie utrudnia widzenie. Skutki uprawiania sportów zimowych bez optymalnych pomocy wizualnych mogą być bolesne - nie tylko poprzez zwiększone ryzyko wypadków, ale także skurcze powiek, silne łzawienie i zaczerwienienie spojówek.