Kiedyś nie było wyboru – wada wzroku oznaczała konieczność noszenia okularów. Na szczęście sytuacja się zmieniła i postęp technologiczny umożliwił powstanie alternatywnego rozwiązania, jakim są soczewki kontaktowe. Soczewki są produktem, który nieustannie jest udoskonalany. Najnowsze generacje wytwarzane są z materiałów hydrożelowych i silikonowych, jak na przykład Dailies Total 1, które zapewniają oku bezpieczeństwo, a użytkownikowi komfort noszenia.

Soczewki Dailies Total 1 – rozwiązanie dla aktywnychCo jest lepsze: okulary czy soczewki?

Okulary w pewnych sytuacjach są niezastąpione, na przykład z samego rana, gdy dopiero wstajemy. Jednak coraz więcej osób przekonuje się do noszenia soczewek kontaktowych. Głównie za sprawą systematycznego rozwiewania mitów na ich temat – a te dotyczyły głównie bezpieczeństwa ich stosowania. Należy wyraźnie zaznaczyć, że noszenie soczewek jest bezpieczne. Nie ma technicznej możliwości, aby soczewka dostała się poza granicę oka, powodując jego uszkodzenie. Pierwsza aplikacja może wydawać się trudna, ale każde kolejne założenie przebiega sprawniej i nie jest w żadnym wypadku bolesne. Pielęgnacja soczewek nie jest uciążliwa, zajmuje naprawdę mało czasu, a w przypadku soczewek jednodniowych Total 1 od Alcon, które zakłada się rano, a wyrzuca wieczorem, w ogóle nie trzeba o niej pamiętać. To wręcz idealne rozwiązanie dla osób uprawiających sport, którym okulary przeszkadzają, a nawet stanowią pewne niebezpieczeństwo.

Dailies Total 1 – jakie mają właściwości?

Do wyboru soczewek należy dobrze się przygotować. Kluczowe są dwie kwestie, ważne dla zdrowia oczu i komfortu użytkowania. Pierwsza to przepuszczalność tlenu, czyli parametr, który mówi, ile tlenu jest dostarczanego przez materiał soczewki do rogówki. W soczewkach jednodniowych Total 1 od Alcon współczynnik tlenotransmisyjności jest najwyższy pośród wszystkich soczewek dziennych. Druga kwestia to poziom uwodnienia soczewki. Zawartość wody jest ściśle związana z rodzajem materiału, z jakiego soczewka jest wykonana, i bezpośrednio wpływa na komfort noszenia. Gdy nawodnienie utrzymywane jest na odpowiednim poziomie, oko nie ulega podrażnieniu. Dailies Total 1 to produkt, w którym zastosowano po raz pierwszy gradient uwodnienia, co oznacza, że cechuje go zmienny poziom zawartości wody, który jest najwyższy w części zewnętrznej i przypomina poziom uwodnienia oka.


Soczewki kontaktowe już od dawna są rozwiązaniem dla tych wszystkich, którzy nie mogą lub po prostu nie lubią nosić okularów, na przykład sportowców. Decydując się na zakup soczewek, warto wybierać jakość, czyli te modele, które zapewniają maksymalny komfort noszenia i dbają o nasze oczy. Kluczowe jest odpowiednie nawilżenie i dotlenienie oka. Dailies Total 1 charakteryzują najwyższe parametry użytkowe, a soczewki jednodniowe są najwygodniejszym rozwiązaniem.