Wielu właścicieli psów ma problem z odpowiednim doborem żywienia dla czworonogów, które cierpią na rozmaite schorzenia przewlekłe. W takim przypadku zazwyczaj należy kierować się nieco innymi standardami dostarczanego pożywienia, ponieważ pokarm powinien często mieć specjalne właściwości: większe bądź mniejsze wartości odżywcze konkretnych składników. [caption id="attachment_193" align="alignright" width="300"]karmy dla psów Trovet karma dla psów Trovet, źródło: zooart.com.pl[/caption] Najczęściej żywienie specjalistyczne jest jednym z elementów odpowiedniej terapii – pozwala psu szybciej dojść do siebie po zabiegach czy po prostu wspomaga leki stosowane przy danych schorzeniach. Karmy dla psów Trovet są przykładem na całą serię karm specjalistycznych, które mogą być podawane zwierzętom cierpiącym na konkretne schorzenia fizyczne.

Poważne schorzenia i żywienie

Podstawową zaletą karm dla psów Trovet jest zbilansowanie pod względem zapewnianych składników odżywczych. Karmy są przystosowane konkretnie do danego schorzenia, dzięki czemu nadają się do żywienia specjalistycznego, a jednocześnie mają określony, zmieniony pod jego kątem skład. Inne proporcje składników odżywczych będą posiadały karmy w diecie dla psów cierpiących na choroby nerek czy trzustki. Co więcej, karmy dla psów Trovet to również żywienie mniej skoncentrowane na konkretnym schorzeniu, obejmujące m.in. karmy oczyszczające zęby z kamienia, dobre do zrzucenia wagi u zwierząt cierpiących na nadwagę czy wskazane dla psów cierpiących na alergie pokarmowe.

Wybór form i opakowań

Zaletą karm dla psów Trovet jest również zróżnicowanie opakowań i form, w jakich karmy są dostępne. Podstawowe dwie konsystencje dostępne w ramach tych karm to pożywienie suche oraz mokre. Zarówno jedno, jak i drugie dostępne jest w małych opakowaniach i puszkach, jak również i większych pojemnościach opakowań. Dostępne są także specjalistyczne, zdrowe smaczki, które mogą uzupełniać karmy dla psów Trovet, np. jako dodatek do żywienia czy forma nagród w czasie treningów. Różnorodność karm sprawia, że bez trudu możemy dobrać idealne żywienie dla psa o konkretnych potrzebach. Dzięki temu o wiele prostsze będzie prowadzenie leczenia czy profilaktyka rozmaitych schorzeń.