Dbanie o jamę ustną, a więc przede wszystkim uzębienie jest niezwykle ważne, a mycie zębów jest jedną z czynnością, którą wykonujemy każdego dnia przynajmniej dwa razy. Stąd też wybór odpowiedniej szczoteczki jest niezwykle ważny. W sklepach już jakiś czas temu pojawiły się szczoteczki soniczne, które uznawane są aktualnie za najbardziej nowoczesne i niezwykłe. Na czym właściwie polega ich działanie i czy są rzeczywiście takie skuteczne? Przekonajmy się o tym poniżej.

Zasada działania szczoteczek sonicznych

Szczoteczki soniczne pojawiły się na rynku już wiele lat temu, a ich początek sięga lat XX wieku. Jednak największe uznanie zyskały właśnie niedawno, gdyż przez cały ten czas ulegały znacznym ulepszeniom. Dostępne dzisiaj szczoteczki tego typu są bardzo efektywne w swoim działaniu. Samo zaś działanie polega na wykorzystaniu ruchów pulsacyjnych oraz wymiatających, a to właśnie wpływa na ich skuteczność. Takie szczoteczki soniczne są w stanie wykonać ogromną ilość ruchów na minutę. W przybliżeniu jest to zakres od 31 tysięcy do aż 62 tysięcy – wszystko zależy oczywiście od modelu. szczoteczki soniczneSoniczne szczoteczki działają w częstotliwości przynajmniej 260 Hz. Dzięki takim właściwościom są w stanie wytworzyć fale dźwiękowe, które to mogą wzbudzić fale we włóknach. To właśnie wpływa bezpośrednio na skuteczność czyszczenia zębów i usuwania wszelkich zabrudzeń. Zastosowanie nowoczesnej technologii i różnorodnych rozwiązań pozwoliło naukowcom stworzyć naprawdę ciekawy, a przede wszystkim efektywny produkt do czyszczenia jamy ustnej.

Skuteczność działania szczoteczek sonicznych

Działanie sonicznych szczoteczek jest całkiem proste, a ich wykorzystanie jeszcze łatwiejsze. Jednak ważniejsza jest zdecydowanie ich skuteczność. W przypadku szczoteczek sonicznych mamy do czynienia z ogromną efektywnością działania. Skąd taki sukces? Otóż dzięki specjalnej budowie, a także zastosowaniu przez twórców konkretnych rozwiązań i właściwości nadano takim szczoteczkom szerokie spektrum działania. Przede wszystkim szczoteczki soniczne usuwają całkowicie zabrudzenia zarówno z powierzchni zębów jak też spomiędzy nich. Oznacza to, że włókna szczoteczki docierają skutecznie do przestrzeni między zębowej skąd usuwają bakterie i zanieczyszczenia. A to z kolei pozwala jak najlepiej dbać o jamę ustną. Tak naprawdę soniczne szczoteczki docierają wszędzie tam, gdzie tradycyjne modele manualne nie mają na to szans. Duża ilość ruchów i drgań na minutę sprawia, że dzięki szczoteczkom sonicznym można skutecznie zadbać o całą jamę ustną.