Jazda na nartach to jeden z najbardziej popularnych sposobów na zimową aktywność. Oczywiście, najprzyjemniej będzie zjeżdżać na narciarskim stoku w pięknych górach, ale w większych miastach również znajdziesz stoki, na których będziesz mógł poćwiczyć. Oprócz nart, potrzebujesz jeszcze odpowiedniego, ciepłego stroju oraz specjalnego kasku, który ochroni Twoją głowę przed możliwymi urazami. Wybór właściwego kasku narciarskiego jest bardzo ważny, dlatego powinieneś uważnie wybrać model, z którego będziesz korzystać. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, które ułatwią Ci to zadanie.

Poznaj swoje wymiary

Aby dobrać odpowiedni model kasku dla siebie, na początku musisz poznać swoje wymiary. Obwód głowy zmierzysz, owijając miarkę wokół swojej głowy na poziomie 1 cm ponad brwiami. Dzięki temu, w sieci bez problemu znajdziesz tabelę, w której sprawdzisz pasujący do Ciebie rozmiar. Takie rozwiązanie pozwala na zrobienie zakupów w Internecie, gdzie kaski narciarskie mają najbardziej atrakcyjne ceny. Jeżeli jednak wolisz kupić kask stacjonarnie, najłatwiej będzie udać się do sklepu sportowego i poprosić o pomoc doświadczoną obsługę. Osoby pracujące w sklepie doradzą jak wybrać należyty model ochronnego nakrycia głowy.

Wygoda kasku

Kaski narciarskie mają przede wszystkim chronić naszą głowę przed uszkodzeniami podczas wypadków. Jednakże, wygoda ich noszenia jest również bardzo ważna. kask narciarskiNiewygodny, obcierający nas kask może skutecznie zniechęcić nas do jego zakładania – tym bardziej, że w Polsce osoby dorosłe nie mają obowiązku noszenia tego ochronnego nakrycia na stoku. Właściwy rozmiar kasku to pierwszy istotny warunek jego wygody. Drugim jest jakość wykonania paska, który zapinamy pod brodą, aby utrzymać kask na głowie. Komfortowe kaski narciarskie mają paski dodatkowo obite miękkim materiałem. Delikatna w dotyku wyściółka sprawi, że pasek nie będzie powodował obtarć. Podobny materiał wypełnia wewnętrzną część kasków narciarskich.

Model dopasowany do Twojego stylu

Coraz częściej spotykamy kaski narciarskie w żywych barwach i wyszukanych wzorach. Szeroka oferta sklepów sportowych i narciarskich pozwala na wybór takiego modelu, który będzie najbardziej odpowiedni do Twojego stylu i upodobań. Jeżeli lubisz intensywne kolory, możesz zdecydować się na wyróżniający się model w soczystej zielonej lub pomarańczowej barwie, a jeśli preferujesz klasykę – na czarny lub szary kask narciarski. W sklepach znajdziecie również serie kasków dla dzieci, których kolorystyka jest szczególnie wesoła. Wśród nich występują także modele z fantazyjnymi wzorami lub z postaciami z bajek.