łóżka do masażuMasaż to bardzo trudna sztuka, która po pierwsze musi być wykonywana przez osoby doświadczone, a po drugie dobrze by było, aby czyniono to z użyciem odpowiedniego sprzętu. Wyróżniamy dwa rodzaje masażu – zdrowotny i relaksacyjny. Niezależnie od tego, z którym z typów mamy do czynienia warto korzystać ze specjalnych kremów i olejków oraz specjalnego łóżka do masażu, które pozwoli ułożyć pacjenta lub klienta w odpowiedniej pozycji. W tym artykule zajmiemy się w szczególności tym ostatnim meblem (o ile można go tak nazwać).

Gdzie używa się takiego sprzętu

Z łóżek do masażu korzystać mogą zarówno profesjonaliści, jak i osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z tą dziedziną. Taki sprzęt powinien znaleźć się na wyposażeniu wszelkich salonów masażu, gabinetów lekarskich, jak również salonów kosmetycznych i wszystkich miejsc, gdzie trzeba ułożyć kogoś w pozycji poziomej. Łóżka do masażu są bardzo poręczne w przenoszeniu (o czym za chwilę), dlatego mogą również stanowić asortyment mobilnych masażystów, którzy dojeżdżają do domów swoich klientów.  

Dlaczego warto korzystać ze specjalistycznych mebli do masażu?

Wśród zalet łóżek do masażu zdecydowanie warto wyróżnić wspomnianą już wcześniej poręczność i lekkość materiału. Składają się one najczęściej z trzech segmentów, które po złożeniu tworzą pakunek wielkości walizki. Dodatkowe materiały są bardzo lekkie, dlatego bez trudu mogą być przenoszone i przewożone. Warto dodać, że przy całej tej lekkości łóżka do masażu pozostają bardzo trwałe i stabilne, jeśli chodzi o konstrukcje, dlatego bezproblemowo można układać na nich dorosłe osoby. Jeśli chodzi o inne zalety, to bez wątpienia warto wyróżnić specjalny materiał, którym zostało pokryte łóżko do masażu. Tworzywo nie pochłania płynów i łatwo je zetrzeć, co staje się szczególnie ważne w przypadku użytkowania różnego rodzaju olejków lub kremów do masażu. Łóżko do masażu pozwala umieścić pacjenta na odpowiedniej wysokości tak, aby masażysta miał jak najbardziej dogodną pozycję do wykonywania swoich czynności. To szczególnie ważne w przypadku wykonywania tak skomplikowanej sztuki, jaką jest masaż, gdzie w grę wchodzą bardzo precyzyjne ruchy, które mogą zaważyć o zdrowiu pacjenta.Oczywiście łóżka do masażu mogłyby zostać zastąpione przez różnego rodzaju inny sprzęt typu kanapa, łóżko do spania, materac dmuchany, czy nawet stół, jednak jak wspominaliśmy wcześniej, masaż może zostać wykonany dobrze tylko w odpowiednich warunkach i przy użyciu specjalistycznego sprzętu. To właśnie dlatego warto zdecydować się na jedno z łóżek do masażu, które na rynku dostępne są w bardzo wielu wersjach.