Wiele osób ma dużą słabość do słodyczy i z trudem odmawia sobie batoników czy ciastek na diecie. Bywa, że silnej woli wystarcza tylko na pewien, krótszy lub dłuższy czas, a później niezdrowe i kaloryczne smakołyki wracają na nasz stół. Rozsądnym sposobem na podtrzymanie naszej woli zdrowego jedzenia jest zdecydowanie się raz na jakiś czas na nagrodę w postaci kawałka czekolady lub zastąpienie ich zdrowszymi alternatywami.

Orzechy zamiast cukru

Orzechy co prawda słodkie nie są, ale ich smak odpowiada wielu osobom. Podczas diety są one nierzadko wykluczane z jadłospisu ze względu na swoją wysoką kaloryczność. Zupełnie niepotrzebnie! Trzeba sobie uświadomić, że zjedzenie kilku orzechów brazylijskich czy migdałów raz na kilka dni, nie przekreśli odchudzania. Co więcej, może być traktowane jako element zdrowej diety. Orzechy posiadają w swoim składzie wiele substancji, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Spośród nich można wymienić chociażby witaminy z grupy B oraz witaminę E. Bakalie to fantastyczna przekąska, ale jedzenie ich garściami może przekreślić nasze dietetyczne cele, dlatego należy zachować umiar.

Owocowe szaleństwo

Owoce to bardzo wdzięczny i smaczny produkt. Można jeść je surowe lub przerobić na różne sposoby. Sałatki owocowe, musy czy domowe sorbety to słodkie desery, które znakomicie zaspokoją żądzę słodkości. Z kolei, soki tłoczone o których więcej możecie przeczytać na stronie http://www.maurer.com.pl,  to najlepszy zamiennik pełnych chemii napojów gazowanych. Lepiące się od cukru lub uzupełnione słodzikami napoje przy sokach tłoczonych wypadają naprawdę nieciekawie, dlatego warto zastanowić się kilka razy zanim po nie sięgniemy. Poza tym, takie soki smakują naprawdę pysznie i są naturalne, dzięki czemu nie pozostawią na języku okropnego chemicznego posmaku. Soki tłoczone są produktem łatwo dostepnym i możemy kupić je w wielu różnych smakach.

Domowe sorbety owocowe

Sorbety zostały wspomniane wcześniej, ale ten słodki deser zasługuje na własny akapit. Owocowe sorbety to dużo zdrowszy zamiennik tradycyjnych lodów ze śmietanki, którymi uwielbiamy się raczyć nie tylko w upalne, letnie dni. Najsmaczniejsze sorbety wychodzą, gdy do ich przygotowania użyjemy specjalnej maszynki. Na szczęście, nie jest ona niezbędna. Do zrobienia sorbetu potrzebujemy owoców tj. maliny czy truskawki, odrobiny cukru oraz stabilizatora np. łyżki mąki kukurydzianej. W sklepach również możemy kupić taki deser, ale zawartość cukru może okazać się dużo wyższa niż byśmy sobie tego życzyli. Zdrowe desery i przekąski najlepiej przygotowywać samodzielnie, bo dzięki temu mamy większą kontrolę nad tym, co faktycznie zjadamy.