Jednym z obowiązkowych punktów tradycyjnego polskiego wesela jest szczególny poczęstunek – tort weselny. Jego pokrojenie z jednej strony jest podziękowaniem gościom za przybycie i obecność w tak ważnym dniu, a z drugiej może mieć również znaczenie symboliczne, podkreślając słodycz życia we dwoje. Jak wybrać odpowiedni tort weselny?

Ważny punkt ceremonii

Ponieważ tort weselny zajmuje tak szczególne miejsce podczas całej uroczystości, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego walory smakowe, ale także na odpowiedni wygląd. Tort jest często jedną z głównych dekoracji sali bankietowej, choć wiele par decyduje się na to, by o umówionej godzinie został on ceremonialnie przywieziony do stołu państwa młodych, kiedy nadejdzie czas jego pokrojenia. Niezależnie od tego, na co się zdecydujecie, warto pamiętać, by tort swoim wyglądem nie odbiegał od dekoracji w całym pomieszczeniu. Cukiernicy będą w stanie przygotować go zgodnie z Waszymi wytycznymi. Podczas składania zamówienia można np. pokazać katalog weselny z wybranymi dekoracjami, które zostaną wykorzystane na stołach. Mamy wtedy pewność, że tort doskonale uzupełni charakter całego przyjęcia. Wszelkie detale, które go ozdobią, będą dopasowane kolorystycznie i stylistycznie do wystroju sali bankietowej.

Klasyczny tort angielski – sprawdzony wybór

Podczas polskich wesel królują torty w stylu angielskim, pokrywane najczęściej masą marcepanową lub śmietanową i dekorowane kwiatami, owocami, wstążkami lub koronkami. Efektownie prezentują się również tzw. nagie torty, czyli takie, gdzie widoczne są jego poszczególne warstwy (można wykorzystać je do stworzenia bardzo eleganckiej kompozycji). Jeśli chodzi o sam smak, mamy właściwie nieograniczone możliwości. Każda warstwa tortu może być inna, co pozwoli Wam spełnić urozmaicone upodobania gości. Rozmiar tortu powinien być oczywiście uzależniony od liczby zgromadzonych. Doświadczony cukiernik bez trudu wykona go na podstawie udzielonych przez Was informacji.

Jeśli organizujecie przyjęcie w Warszawie lub okolicach i poszukujecie cukierni, która przygotowuje doskonałe torty weselne w Wesołej, koniecznie zapoznajcie się z ofertą Piekarni Grzybki!