Łapie cię choroba, czujesz się słabo? Dopada cię przeziębienie? Chorowanie to nic przyjemnego, dobrze jest więc szybko zareagować. Przeziębienie czyli gorączka, katar, ból gardła, ogólne osłabienie można łatwo wyleczyć, trzeba jednak trzymać się zasad. Najlepiej spędzić te parę dni w domu i zażywać odpowiednie leki na przeziębienie. Dobrze jest porządnie wyleczyć przeziębienie, by nie nabawić się komplikacji.

Jakie leki na przeziębienie powinny znaleźć się w naszej apteczce?

Koniecznie trzeba mieć lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Przydadzą się także tabletki do ssania na ból gardła, krople do nosa w przypadku kataru, syrop przeciwkaszlowy. Warto mieć także zestaw witamin. W jesienno-zimowy okres warto zażywać witaminy cały czas, by podnieść odporność i zmniejszyć podatność na zachorowanie. Bardzo dobra jest witamina C. Warto zaopatrzyć się także w maści rozgrzewające z olejkiem eukaliptusa, bądź kupić maść kamforową.

W kuchni także znajdziemy naturalne specyfiki do walki z przeziębieniem. Są to cebula, czosnek, sok malinowy,miód i cytryny. Z cebuli warto przyrządzić syrop, który rewelacyjnie wspomaga przy dolegliwościach związanych z przeziębieniem.