Dieta kojarzy się głównie z odchudzaniem oraz z pragnieniem uzyskania zgrabnej sylwetki. Tymczasem prawidłowo zbilansowana dieta ma przede wszystkim na celu ochronę naszego organizmu przed chorobami. Stres oraz pośpiech nie sprzyjają jednak komponowaniu wartościowych posiłków, dlatego nierzadko sięgamy po niezdrowe przekąski. Aby zminimalizować niekorzystny wpływ przetworzonej żywności na nasze zdrowie, warto od czasu do czasu przeprowadzić dietę oczyszczającą.

Dla kogo dieta oczyszczająca?

Dieta 1 dniowa

Dieta oczyszczająca jest tak naprawdę rozwiązaniem dla każdego, kto rzecz jasna nie boryka się z przewlekłymi chorobami o trudnym przebiegu. Jeżeli więc nie cierpimy na żadne choroby, a chcemy oczyścić swój organizm z toksyn, wybierzmy jakąś dietę dla siebie. Do wyboru mamy całe mnóstwo jadłospisów. Przeprowadzić możemy terapię jednodniową, trzydniową czy też tygodniową. Dieta 1 dniowa jest korzystnym rozwiązaniem dla osób zabieganych. Nawet  takim osobom uda się bowiem wygospodarować jeden dzień na przeprowadzenie terapii oczyszczającej. Aby dieta trwająca jeden dzień mogła przynieść oczekiwane rezultaty, należy stosować się do jej założeń bez najmniejszych wyjątków. Ponadto, taką terapię należy regularnie powtarzać. Pozytywne rezultaty może przynieść stosowanie diety przynajmniej raz na dwa tygodnie.

Z jakich diet możemy skorzystać?

Dieta 1 dniowa może polegać na jedzeniu określonej grupy produktów przez cały dzień. Bardzo dużą popularnością cieszy się dieta jabłkowa. Podczas jej trwania spożywać można jedynie wymienione owoce. Jabłka zawierają sporo witamin, potas oraz błonnik. Dzięki temu oczyszczają one organizm z toksyn oraz poprawiają perystaltykę jelit. Dieta z wykorzystaniem tych owoców będzie więc dobra dla osób, które borykają się z zaparciami. Nie trzeba ograniczać ilości spożywanych jabłek, ale nie wolno się przejadać. Bardzo ważne jest również picie sporej ilości wody, bo tylko dzięki niej błonnik zawarty w jabłkach będzie mógł korzystnie wpłynąć na nasz organizm. Kolejna popularna dieta 1 dniowa polega na spożywaniu przez cały dzień płatków owsianych. Owsianka powinna być ugotowana na wodzie lub na odtłuszczonym mleku krowim. Niezmiernie ważne jest to, aby nie dodawać do niej cukru. Płatki owsiane oczyszczają nie tylko nasze jelita, ale również naczynia krwionośne, dzięki czemu cały organizm działa sprawniej. Dzięki diecie jabłkowej oraz owsianej, mamy szansę poczuć się lekko. Detoks sprzyja również odpoczynkowi psychicznemu, co jest niezmiernie ważne dla osób zestresowanych i chronicznie zmęczonych.