Kosmetyki marki Cetaphil na pierwszy rzut oka nie zaskakują nas swoim wyglądem. Opakowanie skromne, mało kolorowe, w niczym nie przykuwające uwagi. Jednak, gdy bardziej zagłębimy się w ich temat, szybko przekonamy się, że nasze pierwsze skojarzenia były dalekie od założenia. W stonowanych, wręcz skromnych pojemnikach ukryta jest skoncentrowana skarbnica zdrowia, charakteryzująca się wysoką skutecznością oraz bezpieczeństwem stosowania.

Cetaphil jest marką kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji twarzy i ciała, których dystrybucja odbywa się w wielu krajach. W Polsce można je zakupić, np. na http://aptekaodpokolen.pl/pol_m_Cetaphil-258.html Zarówno chętnie kupują je pacjenci borykający się z problemami skórnymi, jak również ci, którzy pieczołowicie dbają o nienaganny wygląd swojej cery. Jednak w szczególności oferta kierowana jest do posiadaczy suchej, atopowej, trądzikowej i wrażliwej skóry, która potrzebuje skoncentrowanego działania nawilżającego, kojącego oraz ochraniającego przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Flagowym preparatem marki Cetaphil, który może poszczycić się największą popularnością jest łagodna emulsja do mycia, którą można oczyszczać zarówno twarz, ciało, jak i usuwać pozostałości po makijażu. Jej niekomodenna formuła gwarantuje ochronę przed zaskórnikami, a zatem stanowi doskonałą propozycję dla nastolatków borykających się z trądzikiem młodzieńczym.  Specjalnie opracowana receptura zapewnia skórze odpowiedni poziom świeżości, jędrności oraz elastyczności, dzięki czemu spełnia potrzeby i oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.